home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Abikontaktid

Siit lehelt leiad vajalikud kontaktid – aadressid, telefonid ja vastuvõtuajad.

Kui soovid HIV-testi teha, siis leia endale lähim:

  • HIV nõustamis- ja testimiskabinet. HIV nõustamis- ja testimiskabinet on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Testimine on konfidentsiaalne ja tasuta. Lisaks HIVle saab lasta end tasuta testida ka B- ja C-hepatiidi suhtes.
  • Noorte nõustamiskeskuses saavad tasuta HIV-testi teha kõik kuni 26-aastased noored – ka need, kellel ravikindlustust ei ole. HIV-testimine noorte nõustamiskeskustes ei ole anonüümne, ent testi tulemusi teavad vaid arst ja testitav ise.

    Lisaks saab HIV-testi teha ka perearsti juures.

Nõustamisteenused HIVga elavale inimesele kontaktide alt leiad psühholoogilise, sotsiaalse ja kogemusnõustamise kontaktid HIVga elamisega kergemaks kohanemiseks ja hakkama saamiseks.

  • Kui vajad abi diagnoosiga kohanemisel, aitab sind psühholoog. Samuti võib ta olla abiks lähedastele sinu HIV diagnoosist teatamisel ning soovi korral teeb ka pereteraapiat.
  • Sotsiaaltöötaja aitab parandada sotsiaalset toimetulekut ning vältida tervislike ja sotsiaalsete probleemide (sh töötuse) teket. Vajaduse korral aitab sind dokumentide vormistamisel, finantsküsimuste lahendamisel, eelarve planeerimisel, töökoha ja/või vajalike kursuste ja täiendkoolituste leidmisel, öömaja, varjupaiga ja sotsiaalmajutusüksuses koha taotlemisel, päevakeskuste teenustesse suunamisel, arstiabi saamisel, toiduabi jms infoga.
  • Kogemusnõustaja on HIVga elav inimene, kes oskab enda kogemuse põhjal selgitada sulle haiguse olemust, riske, ARV-ravi. Ta oskab sind motiveerida ja sulle arusaadavas keeles selgitada, miks on vaja ravimeid võtta ja arsti visiitidel käia. Kogemusnõustaja aitab sul luua kontakti raviarstiga.

Kui sul on HIV ja soovid nakkushaiguste arsti vastuvõtule minna, siis leiad siit vajalikud kontaktid ja vastuvõtule registreerimise otseviited.
Kui sul on diagnoositud HIV, ükskõik kui ammu nakatusid, tuleb alustada ARV-raviga nii kiiresti kui võimalik. Selleks, et saaksid alustada ARV-raviga, tuleb sul esmalt pöörduda nakkushaiguste arsti poole. Ravil olles pead käima regulaarselt nakkushaiguste arsti juures oma tervist kontrollimas ja analüüse andmas. Eestis elavatele inimestele on ARV-ravi ja -ravimid tasuta, sõltumata ravikindlustuse olemasolust.

Meestele, kellele meeldivad mehed, on siin kontaktid, kus saab lasta tasuta oma seksuaaltervist kontrollida. See on seksuaalsel teel levivate infektsioonide ja HIV-nakkuse diagnostika, ravi ja nõustamise teenus meestega seksivatele meestele (MSM).
MSM seksuaaltervise kontroll on konfidentsiaalne ja tasuta, sõltumata ravikindlustuse olemasolust!