home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Turvakile

Naistevahelist seksi kaitseb turvakile

Naistevahelist seksi peeti kaua aega väga turvaliseks. Paraku võivad tupevedelik ja menstruaalveri kanda edasi HIVd ja teisi seksuaalsel teel levivaid infektsioone.

Naistevahelise seksi ajal kaitseb mõlemat partnerit turvakile. See on ühekordseks kasutamiseks mõeldud nelinurkne kaitsekile, mis pannakse tupe või päraku peale. Kogu tegevus suu ja keelega toimub läbi turvakile.

Kui kaitsevahendeid ei ole käepärast, tuleks proovida partneri kehavedelikke mitte alla neelata ja võimaluse korral kasutada ohtrasti libestusainet, et tuppe või pärakut mitte liiga ärritada.

Turvakile saab ise teha…

…toidukilest

Võta õhuke toidukile, mis ei ole mõeldud mikrolaineahju jaoks. Mikrolaineahju jaoks mõeldud toidukilel on augukesed sees ning kehavedelikud võivad sealt läbi imbuda ja partnerit nakatada. Tõmba kilest vajaliku suurusega tükk, pane selle ühele poolele libestusainet ja kata selle poolega partneri tupp või pärak. Selle poole peale, mida sa puutud suu või keelega, pane maitsestatud libestusainet, mett või siirupit.

…kondoomist

Võta kuiv või maitsestatud niiske kondoom, lõika ära selle otsas olev nibu ja lõika kondoom pikuti pooleks. Seejärel tõmba kondoom lahti, pane ühele poolele veel põhinevat libestusainet ja kata nii saadud latekskaitsega partneri tupp või pärak. Libestusaine hoiab kaitset paigal ja tekitab pehme tunde. Selle poole peale, mida sa puutud suu või keelega, võib panna maitsestatud libestusainet. Siis ei ole lateksi maitset tunda. Kõige lihtsam on kasutada maitsestatud kondoomi.

…õhukesest kummikindast

Lõika kummikindal ära neli sõrme ja kinnas seljast pikuti pooleks. Tõmba kinnas lahti ja kata sellega partneri tupp või pärak. Keel läheb ilusti kinda pöidla sisse. Samamoodi võid panna pöidla peale libestusainet ja pöidla sisse maitsestatud libestusainet. Pooleks lõigatud kinnas on ideaalne vahend turvaliseks suu- ja pärakuseksiks.