home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Meesteseks

Kui sa oled mees, kellele meeldivad mehed, siis leiad siit lehelt endale kasulikku infot.

Meestevahelist seksuaalset käitumist, olenemata sellest, kuidas sa end ise määratled (gei, homoseksuaal, biseksuaal, heteroseksuaal jne) väljendatakse sõnaühendiga meestega seksivad mehed ehk MSM.

Selleks, et vähendada nakatumise riske teise mehega seksides, pead sa teadma, millega arvestada erinevate seksimisviiside puhul.

Kindlasti pead alati meeles pidama, et kaitsmata seksuaalvahekord võib kaasa tuua nakatumise mõnda suguhaigusesse, kusjuures on võimalik nakatuda isegi mitme suguhaigusega korraga. Oluline on teada, et sageli kulgevad need ilma sümptomite ja kaebusteta.

Ainus võimalus nakatumisest teada saada, on end testida. Kui sa oled meestega seksiv mees, siis testima minnes veendu, et uuritud saaksid õiged kohad sinu kehal. Kuna infektsioon võib asuda kurgus, peenisel või pärakus, on oluline öelda, kust sind on vaja testida. 

Üks mugav võimalus on lasta oma seksuaaltervist tasuta kontrollida tervishoiuasutuses, mis pakub spetsiaalselt sinule suunatud teenust.

Kui sul on kõrge risk nakatuda HIVsse, näiteks on sul on palju juhupartnereid, siis võiksid kaaluda kokkupuute-eelse profülaktikaehk PrEPi kasutamist.