home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Kaitse ennast

kaitse-ennast

Miks sa peaksid end kaitsma?

Hooli endast ja oma tervisest! Nakatumiseks seksuaalsel teel levivatesse infektsioonidesse piisab vaid ühest kaitsmata vahekorrast.

Eluterve seksuaalsuhe võib sulle pakkuda rõõmu, naudingut ja rahulolu. Eriti nauditav on seks siis, kui sa ei pea muretsema nakatumise pärast HIVsse või teistesse seksuaalsel teel levivatesse infektsioonidesse. Turvatunne, mida kondoomi kasutamine sulle annab, aitab seksist rohkem rõõmu tunda. Samal ajal oled kaitstud ka soovimatu raseduse eest.

Turvalisus on seksikas

Kui sinu jaoks on raske partneriga seksist rääkida, siis alustuseks vii jutt kaitsevahendite kasutamisele. Väljenda oma vajadust turvalisuse järele, uuri, mis partnerile meeldib, ning kirjelda oma eelistusi ja soove. Endast ja oma partnerist hoolimine on seksikas ning see lisab suhtele lähedust.

Kaitstult on kindlam

Kaitse end nii suhte alguses kui ka siis, kui suhe areneb esimesest seksist kaugemale. Su partner võib paista viisakas, tuttav või usaldusväärsest ringkonnast ja sa arvad, et temaga seksuaalsel teel nakatumise ohtu pole. See ei pruugi nii olla, sest välimuse järgi pole sul võimalik hinnata, kas inimene on nakkusekandja. Isegi kui su partner kinnitab, et tal pole mingeid haiguseid, ei pruugi see siiski tõsi olla. Kasuta seksuaalvahekorra ajal kondoomi või turvakilet ja sa ei pea muret tundma, vaid saad keskenduda naudingule.

Kui oled leidnud püsipartneri ja otsustate olla vahekorras ilma kondoomita, siis käige eelnevalt mõlemad testimas HIV ja teiste seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes.

Mõnikord on vähem parem

Parima võimaliku kaitse STLIde ja HIV eest tagab usalduslik ja monogaamne seksuaalsuhe. Seksuaalsel teel levivatesse infektsioonidesse ei nakatu need paarid, kellel ei ole elu jooksul olnud teisi seksuaalpartnereid. Mida vähem seksuaalpartnereid sinul ja sinu partneril on, seda väiksem on võimalus nakatuda. Harrasta turvaseksi, et hoida end tervena.