home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Testi ennast

testi-ennast

Miks sa peaksid end testima?

Testimine on ainus võimalus, kuidas teada saada, kas oled nakatunud HIVsse või mõnda teise seksuaalsel teel levivasse infektsiooni.

Mine testima:

  • kui oled olnud kaitsmata seksuaalvahekorras
  • kui sul on olnud mitmeid seksuaalpartnereid
  • kui oled kasutanud teiste süstlaid või nõelu
  • kui sul on kahtlus, et oled nakatunud

Testimisega saad hoida oma tervise kontrolli all. Kindel teadmine, et sa pole nakatunud, annab sulle meelerahu. Kui testimise käigus avastatakse mõni nakkus, siis jõuad alustada raviga õigel ajal. Paljusid seksuaalsel teel levivaid infektsioone saab välja ravida. HIV puhul saad raviga hoida viiruse edasise leviku oma kehas kontrolli all ja jätkata tavapärase, täisväärtusliku eluga.

Kui sa oled testinud end HIV ja STLIde suhtes ning tead oma staatust, siis saad kindel olla, et tahtmatult haigusi edasi ei levita.

Sa ehk ei pea end haigustest ohustatuks, kuid iga seksuaalselt aktiivse inimese tavapärase tervisekontrolli hulka peaks kuuluma ka testimine HIV ja seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes. HIV võib aastaid sinu organismi nõrgestada ilma, et sa ise oma haigestumisest teadlik oleksid. STLI sümptomid väljenduvad inimestel erinevalt, osade infektsioonide puhul spetsiifilised sümptomid üldse puuduvad või kaovad mõne aja pärast. See ei tähenda, et oled terveks saanud ja haigus on sinu organismist kadunud.