home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Esimene kord, millal on õige aeg?

Küsimus seksuaalelu alguse kohta võib kerkida üles nii olukorras, kui kaalud esimest korda elus kellegi teisega intiimsust jagada, aga ka uue paarisuhte tekkides. Kas, millal ja kus seda teha on igaühe enda isiklik otsus. Kellelgi teisel ei ole õigust teha seda otsust sinu eest. Õige aeg on siis, kui tunned, et oled selleks valmis.

Igasuguse seksuaalse tegevuse eelduseks on mõlema partneri nõusolek, usaldus partnerite vahel ja vastastikune mõistmine. Seks on alati nauditavam, kui sina ja sinu partner olete mõlemad selleks valmis.

Kui oled valmis avardama oma seksuaalmaailma, pead olema valmis vastutama ka oma tervise ja võimalike tagajärgede eest. Kui oled kindel, et soovid alustada kellegagi seksuaalsuhet, siis kaalu, kuidas vältida HIV-d ja teisi seksuaalsel teel levivaid infektsioone ning soovimatut rasedust. Kondoomi kasutamine kaitseb sind mõlema eest.

Esimene seksuaalvahekord ei määra, milliseks inimese seksuaalelu kujuneb. Meie seksuaalsus on aja jooksul muutuv.

See tähendab, et sinu mõtted, tunded ja eelistused ei pruugi jääda igavesti samaks. Seega luba enda seksuaalsusel areneda ja jaga iseendas toimunud muutusi ka oma partneriga.